TARA MITRA v Lomnici nad Popelkou, 22.-24. listopadu, 2024

17.06.2024

Starodávné tradice: Spojení jógy, ajurvédy a védských manter

~ Léčíme mysl, tělo a řeč ~

Komunita (sangha) je jedním z pilířů jógové praxe. Jméno Tara Mitra možná není jedním z těch velkých aštángových jmen právě proto, že Taru daleko víc zajímá předávání jógové tradice individuálně a co nejpřesněji v linii T.Krišnamačárii, než propagace její osoby. Tara přijede, i kdyby se měl přihlásit jen jeden student, protože když přijde jeden student, znamená to, že má komu předávat hloubku jógového učení.


Základní informace

Datum a téma

22.11. 

16:00 -  19:00 Ganéša púdža

společná večeře v Shalale


23.11.

8:00-9:00 Pránájáma (podle O.P. Tiwariij), védské mantry

9:00-11:00 Mysore

společný brunch v Shalale

12:30-14:00 Osmidílná cesta jógy v denním životě, meditace a krátká praxe

14:30-16:00 Úvod do ajurvédy

společná večeře v Shalale


24.11.

8:00-9:00 Pránájáma (podle O.P. Tiwariij) , védské mantry

9:00-11:00 Mysore

společný brunch v Shalale

12:30-14:00 Porozumění naší mysli skrze jógu


Cena

5500 kč, UN 5500 kč

Pátek: 1000 kč (s večeří)

Sobota: 2500 kč (s brunchem a večeří)

Neděle 2000 kč (s brunchem)


O jídlo se postará skvělá Eva Minaříková, na instagramu ji najdete jako @evaminaa.


Kapacita 20 účastníků. Workshop bude překládán do češtiny.

Místo

Plk. Truhláře 7, Lomnice nad Popelkou

Booking & Info

Zuzana +420 727 816 606
E-Mail: info@astangaceskyraj.cz

Ganéša púdža

Púdža je posvátný obřad, který je vždy vykonáván k nějakému specifickému účelu. V našem případě to bude púdža k vyladění energií Shalaly, aby se nám tu společně praktikovalo ještě lépe v duchu Shánti mantry Saha nāvavatu, tedy společně, bez překážek mezi námi tak, abychom dohromady došli k zářivému poznání, které prohlubuje všechny smysly.


Ganéša je patronem umění a věd, déva intelektu a moudrosti, známý jako bůh nových začátků, překonavatel překážek a odstraňovač nevědomosti.

Celý workshop zahájíme obřadem pro zdraví, ochranu a prosperitu pro sebe i celý svět.

Osmidílná stezka jógy v denním životě

Aštánga jóga je osmidílná metoda, na kterou se odkazuje v Pataňdžaliho Jóga sútrách. Tara projde každou z těchto částí a probere je z filozofického hlediska, přičemž zdůrazní, jak můžete těchto osm částí aštánga jógy začlenit do našeho moderního každodenního života. Důraz je kladen na propojení tradiční jógy s každodenním životem.

Úvod do ajurvédy

Seznámíte se se základy této starobylé lékařské vědy, která vznikla v Indii před více než 5000 lety. Probereme význam celostních léčebných postupů a zopakujeme si, proč ajurvéda klade důraz na prevenci zdraví a rovnováhu těla, mysli, správného myšlení, stravování a životního stylu. Váta, pita a kaphajsou tři základní energie, které má ve svém těle v různém poměru obsažené každý z nás. Otázkou je, jak je můžeme vyrovnat a jak s nimi zacházet ve stravě i v denním životě.

Porozumění naší mysli skrze jógu

Společně prozkoumáme několik myšlenek ze šástry (posvátných textů) - především z Jóga súter, které nám pomohou pochopit, co ovlivňuje naše jednání, myšlenky, reakce, spouštěče a rozhodnutí. Nahlédneme do našeho nitra, jehož prostřednictvím působíme na vnější svět.
Celý workshop zakončíme krátkou dháranou (koncentrační praxí),  při níž si vyzkoušíte různé způsoby jak se soustředit nebo udržet mysl v klidu. Pouze vstupem do prostoru ticha uvnitř můžeme jasně slyšet.

O Taře

Tara Mitra je východoindickou kanaďankou žijící toho času v Anglii, odkud pochází její manžel. Jógou se zabývá už přes 20 let a od roku 1989 zkoumá svou mysl. Jedinečně bohaté kulturní spojení a její vrozený dar jí umožňují sdílet čisté znalosti z východu s moderním světem jógy na západě a vytvářet tak most porozumění a uznání.
Tara studovala po dlouho dobu s renomovanými učiteli - Timem Millerem, R. Sharathem a R. Saraswathi Joisovými. Saraswati po čtyři roky asistovala v její shale v indickém Mysore (bývalá shala K. Pathabi Joise. Neustále se dále vzdělává v upanišadech, Bhagavadgítě a védských mantrách s Dr. Vigneshwarem Bhatem.

Já jsem Taru našla díky jedné krásné Gan´šově mantře, kterou se na workshopu společně naučíme.

Strava pro bříško, oko i duši

Abychom během workshopu nebyli ničím rušeni a mohli Tařino vědění vnímat všemi smysly, postará se o nás ještě jedna úžasná bytost - Eva Minaříková.

V ceně workshopu je páteční večeře, sobotní brunch a večeře a nedělní brunch. Mě osobně tolik jídla na víkend stačí, ale pokud jste zvyklí snídat dřív než v 11, tak si asi budete muset v Lomnici nějak poradit.

Lomnice nad Popelkou není příliš vegan-vegetarián-friendly. Místní zelenina má v pátek otevřeno do 16ti a v sobotu do 11ti. Nakoupit se dá i v několika vietnamských večerkách nebo v Penny marketu. V restauracích očekávejte klasickou českou kuchyni, v pizzerii pizzu a v kebabu kebab. Přímo u Shalaly je malé vietnamské bistro, kde vaří moc dobré kari a veganské sushi.

Ubytování

Pokud nejste z Lomnice a budete potřebovat poradit s ubytováním, dejte vědět dopředu.

Doporučujeme Apartmány nad pivovarem 2 minuty pěšky od Shalaly.

Pokud byste rádi bydleli v rodinném penzionu s moc příjemnými majiteli a nevadí vám, že budete dojížět autem z klidné vesničky poblíž, ubytujte se v Tuhani u Sudků.